رشت – ایرنا – نمایشگاه نقاشی دیل خوشی، با آثاری از فرناز بهارلو با هدف کمک به کودکان بی سرپرست در نگارخانه الهی رشت دایر شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا نمایشگاه یادشده کار گروهی یک انجمن خیریه و همکاری هنرمند یادشده برای کمک به کودکان بی سرپرست است.
بنا به گفته اعضای انجمن خیریه دایرکننده نمایشگاه نقاشی دیل خوشی، بخشی از عواید فروش این نمایشگاه به کودکان بی سرپرست استان اختصاص می یابد.
فرناز بهارلو برگزیده مسابقات بین المللی ژاپن، کافه گالری اپی کیور تگزاس آمریکا، نیاوران تهران و … است.
نمایشگاه نقاشی دیل خوشی تا هجدهم بهمن ماه جاری در نگارخانه الهی واقع در خیابان تختی رشت برپاست.
خبرنگار:مرضیه ضامن**انتشاردهنده:کبیری

گیل نگاه/نیلوفر روحی:مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی «دیل خووشی» با نمایش آثار فرناز بهارلو عصر پنجشنبه دوازدهم بهمن ماه با حضور تعدادی از مدیران، اعضای شورای شهر رشت، هنرمندان، پیشکسوتان نقاشی و علاقمندان به این هنر برگزار شد.

بخشی از عواید فروش آثار، با همکاری خیریه پردیس مهر ایران، برای کودکان بی‌سرپرست هزینه خواهد شد که در این راستا محمود صفری مسوول خیریه پردیس مهر، ضمن خوش آمد گویی به حاضران، پردیس مهر را یک رسانه مهر‌ورزی خواند که به فرهنگ سازی می‌پردازد و نیازی به کمک مالی ندارد.

او در ادامه هدف و چشم انداز این نمایشگاه را تربیت و آموزش کودکان بی‌سرپرست دانست و گفت: پیام ما به مسوولان و شهروندان این هست که این کودکان نیاز به ترحم ندارند و باید حق انتخاب سرنوشت و شغل خود را داشته باشند.
او افزود؛ برپایی این مراسم که تلفیق هنر و مهرورزی است نیاز به هماهنگی‌ها و مجوز‌های زیادی دارد و امیدواریم اینگونه اتفاقات مقطعی نباشند و ادامه یابند.

در ادامه، جلال الدین محمد شکریه عضو شورای شهر رشت به سخنرانی پرداخت و گفت: در جمع هنرمندان باید از عشق و ایثار و محبت صحبت کرد و هنرمند اثری را بروز می دهد که از معشوق بی‌انتها در روحش دمیده شده است.

او افزود باید فضایی را برای وسعت فیزیکی اینگونه مجموعه‌ها به‌وجود بیاوریم و من به عنوان عضو کوچکی از شورای شهر، طرح برنامه‌ای برای افزاش این فضاها در شهر رشت که مهد هنر است دارم و امیدوارم با کمک دیگر اعضا جامه عمل بپوشد. او در ادامه با وام گیری ابیاتی از مولانا و حافظ به ادامه سخنرانی پرداخت.

این نمایشگاه از ۱۲ الی ۱۸ بهمن‌ماه ۹۶ و از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در نگارخانه الهی پذیرای علاقه‌مندان به هنر نقاشی خواهد بود.